ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Auto zastępcze z wypożyczalni ? formalności

Nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy, dbającemu o swój samochód może przydarzyć się sytuacja w której jego pojazd zostanie unieruchomiony. Przeważnie takie zdarzenia występują w najmniej oczekiwanym przez nas momencie, np. gdy spieszymy się na ważne spotkanie lub wybieramy się na upragniony urlop. W zależności od tego co jest przyczyną Państwa kłopotów, przedstawiamy kilka przypadków w których omówimy: kiedy,  komu i z jakiego tytułu przysługuje samochód zastępczy.

Samochód z OC sprawcy dla poszkodowanego

Jeżeli brali Państwo udział w zdarzeniu drogowym, którego sprawcą jest inny kierowca i Wasz samochód został uszkodzony i wymaga naprawy, to samochód zastępczy przysługuje w takich sytuacjach. Jest on udostępniany na cały czas naprawy, tak aby zapewnić możliwość swobodnego poruszania się i dotychczasowego życia na takim samym poziomie, jak do tej pory. Samochód zastępczy jest zapewniany przez wypożyczalnię i jego klasa powinna być równoważna z klasą posiadanego samochodu.

Samochód zastępczy z polisy AC

Również właściciele samochodów objętych ubezpieczeniem auto casco z opcją samochodu zastępczego, mogą liczyć na jego uzyskanie na czas przeprowadzenia naprawy z własnej winy. Tutaj również samochód może zostać zapewniony przez ubezpieczyciela, warsztat lub po uzgodnieniu, wypożyczony przez klienta w jednej ze współpracujących z nim wypożyczalni.

Samochód zastępczy z asisstance

Awaria samochodu na drodze nie musi oznaczać końca podróży. Posiadacze polisy asisstance mogą liczyć na dowiezienie samochodu zastępczego na miejsce usterki, jeśli usunięcie awarii wymaga zabrania samochodu do warsztatu.

Powyższe sytuacje, po wcześniejszym uzgodnieniu z towarzystwem ubezpieczeniowym, uprawniają do tego, aby kierujący we własnym zakresie wypożyczył samochód zastępczy w zewnętrznej wypożyczalni. Warunkiem jest uzyskanie na to zgody ubezpieczyciela i zmieszczenie się w limicie, który określił za dobową stawkę wynajmu. Wypożyczalnia CK Corp współpracuje zarówno z towarzystwami ubezpieczeniowymi, innymi wypożyczalniami samochodów, jak i klientami indywidualnymi, dostarczając najwyższej jakości samochody.

Dokumenty konieczne do wypożyczenia samochodu

  • Umowa wypożyczenia – najważniejszy dokument, na podstawie którego odbywa się najem samochodu. Wypożyczenie auta ma ściśle określone daty i miejsce odbioru i zdania samochodu. W umowie opisane również są najważniejsze warunki dotyczące sposobu eksploatacji i konieczność dbania oraz oddania samochodu z pełnym zbiornikiem paliwa. Z takim samym poziomem paliwa samochód również je wypożyczany.

 

  • Prawo jazdy – aby móc podpisać umowę o wypożyczenie samochodu, klient powinien wylegitymować się prawem jazdy. Wypożyczalnia samochodów sprawdza, czy osoba posiada ważne uprawnienia do kierowania samochodem i wpisuje w umowę nr prawa jazdy.

 

  • Kaucja – w przypadku samochodów zastępczych, których wynajem będzie opłacany przez ubezpieczyciela, kaucja nie jest wymagana. To jeden z niewielu przypadków, z których samochody są wypożyczane bez niej. W sytuacji, kiedy klient wypożycza samochód na własny koszt i samodzielnie za niego płaci, wypożyczalnia może życzyć sobie wpłaty kaucji za najem auta.

 

Co w takich sytuacjach, kiedy z racji wykonywanego zawodu lub zaplanowanego wyjazdu, chcemy samochodem zastępczym wyruszyć za granicę? Wówczas należy poinformować o tym wypożyczalnię samochodów. Od jej decyzji będzie zależeć, czy taki wyjazd stanie się możliwy. Wypożyczalnia może wyrazić na niego zgodę, np. pod warunkiem uzyskania dodatkowego zabezpieczenia na poczet wartości samochodu.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!