ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Aktualności

Dezynfekcja samochodów w dobie koronawirusa

Czas epidemii koronawirusa jest trudnym okresem dla firm, jak i osób prywatnych. Ci, którzy z racji obowiązków zawodowych lub rodzinnych zmuszeni są do częstego korzystania z usług wypożyczalni samochodów, mogą mieć sporo wątpliwości. W głównej mierze dotyczą one bezpieczeństwa związanego z użytkowaniem wynajmowanego samochodu. Wiedza o tym, że wcześniej korzystało z niego kilkadziesiąt, a czasami i kilkaset osób nie zachęca do wypożyczania samochodów. Z drugiej strony, jeśli ktoś nie dysponuje własnym pojazdem i w grę wchodzi wyłącznie wynajem samochodu, to nie ma innej możliwości niż właśnie to uczynić. Rozumiejąc Państwa wątpliwości, wypożyczalnia samochodów Łódź - CK Corp, wdrożyła niezbędne procedury bezpieczeństwa, obowiązujące przy każdym wynajmie.

Czytaj więcej
Czym się różni wynajem krótkoterminowy od długoterminowego?

Wynajem samochodów to usługa, która na dobre zagościła w naszym społeczeństwie. Z usług wypożyczalni samochodów korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W większości przypadków usługa najmu samochodu dotyczy pojazdów osobowych, ale spora część firm oferuje także wynajem samochodów dostawczych i ciężarowych. Od pewnego czasu można również zauważyć wzrost popularności usługi wynajmu długoterminowego. Czym zatem różni się wynajem krótkoterminowy od wynajmu długoterminowego i dla kogo każda z tych usług jest dedykowana.

Czytaj więcej
Opel Vivaro I vs Vivaro II

CK Corp, wypożyczalnia samochodów Łódź posiada w ofercie kilka samochodów w nadwoziu bus, przystosowanych do przewozów osobowych. Są to samochody marki Opel Vivaro w dwóch wersjach, czyli I i II. Na pierwszy rzut oka oba modele nie różnią się wiele, pomijając drobne zmiany stylistyczne, czyli tzw. facelifting. Różnice stają się jednak widoczne wówczas, kiedy nieco głębiej zajrzymy do specyfikacji oby samochodów.

Czytaj więcej
Jakim samochodem najchętniej podróżują Polacy?

Systematycznie w ostatnich latach rośnie w Polsce popularność wypożyczalni samochodowych. Analizując rynek wypożyczalni samochodowych w Polsce, nasuwa się jedno pytanie. Które samochody najchętniej wypożyczamy? Jak prezentuje się krajowy trend na tle innych Państw członkowskich UE. Na podstawie zgromadzonych danych, otrzymujemy następujące wyniki.

Czytaj więcej
Planujesz przeprowadzkę, wypożycz auto w Łodzi!

Przeprowadzka jest jednym z najbardziej stresujących i wymagających przedsięwzięć w życiu człowieka. Zmiana miejsca zamieszkania zawsze wiąże się z dużą dawką stresu, niepewności, a także jest olbrzymim wyzwaniem logistycznym. Jeżeli i Ciebie czeka w najbliższym czasie przeprowadzka i chcesz ją wykonać samodzielnie, mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

Czytaj więcej
Zalety korzystania ze sprawdzonego wynajmu aut

Dobrze współpracować z firmami, których jesteśmy pewni i mamy do nich zaufanie. Dotyczy to również wypożyczalni pojazdów osobowych. Tworzenie trwałych relacji biznesowych przynosi wiele wymiernych korzyści. W tym artykule chcemy przedstawić najważniejsze zalety, wynikające ze współpracy z autowypożyczalnią samochodów CK Corp.

Czytaj więcej
Wynajem samochodów na rodzinne wakacje

Wakacje za pasem, a Ty nadal się zastanawiasz gdzie pojechać z rodziną? Po głowie chodzą Ci różne pomysły. Wakacje z biurem podróży lub samodzielnie zaplanowana podróż? To drugie podoba Ci się bardziej? Zapewnia znacznie więcej emocji i możliwość elastycznego organizowania wyjazdu. Jedziecie tam, gdzie macie akurat pogodę. Nie musicie dostosowywać się do odgórnego programu wycieczki, ani denerwować obecnością współtowarzyszy. Również kiepska pogoda Wam nie straszna. Kiedy będzie padać, wystarczy pojechać w inne miejsce. Jeśli rzeczywiście marzą Ci się takie wakacje, pomożemy Ci je zorganizować.

Czytaj więcej
Jak tanio wypożyczyć samochód?

Chcesz tanio wypożyczyć samochód na kilka dni? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów, pozwalających uzyskać niższą cenę najmu. Poniżej opisaliśmy tylko jedne z wielu metod, pozwalających obniżyć koszt wypożyczenia samochodu. Wiele wypożyczalni może stosować jeszcze inne, ustalone przez siebie zasady, takie jak zniżki dla stałych klientów, kody rabatowe oraz promocje w tzw. martwych sezonach, które ma pobudzić ruch w branży. Warto śledzić w tym celu informacje publikowane na stronach, w poszukiwaniu wiadomości o sezonowych obniżkach cen wynajmu aut.

Czytaj więcej
Samochód z wypożyczalni a wyjazd za granicę

Wyjazd za granicę samochodem to dla wielu osób nowość i wyzwanie. Perspektywa pokonania setek, a nawet tysięcy kilometrów własnym autem, może spędzać sen z powiek. Szczególnie jeśli jego stan techniczny nie jest najlepszy. Co wówczas można zrobić? Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia samochodów. Dlaczego opłaca się wynająć auto z wypożyczalni na zagraniczny wyjazd?

Czytaj więcej
Najczęstsze błędy osób wypożyczających samochody

Firma CK Corp działa na rynku od wielu lat. Nasza siedziba mieści się w Łodzi i działamy na terenie całego województwa łódzkiego. Dysponujemy bogatą flotą samochodów osobowych i dostawczych w różnych typach nadwozia. Wieloletnie doświadczenie i setki obsłużonych klientów, pozwoliło nam stworzyć listę błędów, które są najczęściej przez nich popełniane. Zapoznając się z nią, być może Państwo unikną wielu niepotrzebnych problemów.

Czytaj więcej
Samochód z automatyczną skrzynią biegów

Dla osób kochających motoryzację, dzierżawa pojazdu z wypożyczalni może być niesamowitą przygodą i szansą na doświadczenie czegoś zupełnie nowego. Taką możliwość dają np. samochody z automatyczną skrzynią biegów. Dla wielu osób korzystanie z takich pojazdów w codziennym życiu jest niemożliwe. W Europie w dalszym ciągu panuje przekonanie, że najlepszymi samochodami są te, wyposażone w manualną skrzynię biegów. Tymczasem w USA takie pojazdy są niezwykłą rzadkością, a umiejętność ich prowadzenia posiada niewielu kierowców. Tym bardziej warto na własnej skórze przekonać się jak jeździ się samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Pożyczenie takiego samochodu na jeden lub kilka dni to najlepsza i najprostsza droga na taki test.

Czytaj więcej
Wynajmij auto dostawcze na czas remontu lub przeprowadzki

Systematycznie rosnąca liczba wypożyczalni samochodów dostawczych sprawia, że są one coraz bardziej dostępne dla osób prywatnych. Do tej pory największą grupą najmujących samochody dostawcze byli przedsiębiorcy i kierowcy zawodowi. Auta dostawcze były przez nich wykorzystywane w pracy zawodowej, jako samochód zaopatrzenia, do rozwożenia przesyłek kurierskich, a w przypadku busów osobowych, do wykonywania usług transportu osobowego. Ten trend jednak powoli się zmienia. Każdego roku wypożyczalniom samochodów przybywa klientów, którzy wypożyczają busy do własnych celów niezarobkowych. Jakie są najczęstsze powody wynajmu takiego samochodu?

Czytaj więcej
Stłuczka samochodem z wypożyczalni

Nikt z nas nie chce tego doświadczyć, jednak takie przypadki mogą mieć miejsce. Chodzi mianowicie o stłuczkę z udziałem samochodu z wypożyczalni. Jak należy wówczas postępować, kiedy to my jesteśmy sprawcą lub poszkodowanym i kierowaliśmy wypożyczonym samochodem, który nie należał do nas? Wszystkie informacje na ten temat powinny znajdować się w umowie i regulaminie korzystania z usług wypożyczalni. Poniżej przedstawiamy najczęstszy sposób postępowania, stosowany w takich przypadkach.

Czytaj więcej
Auto zastępcze z wypożyczalni ? formalności

Nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy, dbającemu o swój samochód może przydarzyć się sytuacja w której jego pojazd zostanie unieruchomiony. Przeważnie takie zdarzenia występują w najmniej oczekiwanym przez nas momencie, np. gdy spieszymy się na ważne spotkanie lub wybieramy się na upragniony urlop. W zależności od tego co jest przyczyną Państwa kłopotów, przedstawiamy kilka przypadków w których omówimy: kiedy, komu i z jakiego tytułu przysługuje samochód zastępczy.

Czytaj więcej
Bezpieczeństwo podczas odbioru przedmiotu najmu

Pierwszy raz korzystasz z tego rodzaju usług? Nie miałeś kontaktu z wypożyczalniami aut osobowych i dostawczych? Obawiasz się że możesz czegoś nie doczytać i w konsekwencji zapłacisz więcej niż powinieneś? Oto kilka wskazówek, dzięki którym współpraca z wypożyczalniami samochodów będzie dla Ciebie łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Czytaj więcej
Dla kogo auto dostawcze z wypożyczalni?

Wypożyczalnia CK Corp, oprócz samochodów osobowych, oferuje również klientom wynajem krótkoterminowy samochodów dostawczych o ładowności do 3,5 tony. W ofercie posiadamy dwa rodzaje aut dostawczych, dostępnych w różnych rodzajach nadwozi. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem oraz przeznaczeniem.

Czytaj więcej
Czego nie robić z samochodem z wypożyczalni

Wynajmujesz samochód z wypożyczalni? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć jak należy go użytkować. Co jest dopuszczalne, a co nie? Jeśli jest to Twoje pierwsze wypożyczenie auta, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik.

Czytaj więcej
Opcje dodatkowe wypożyczalni samochodów CK Corp

Analizując cennik wypożyczalni samochodów CK Corp, można w nim znaleźć opcje dodatkowe. Skorzystać z nich może każdy klient wynajmujący samochód, który zechce wyposażyć go w ponadstandardowe wyposażenie. Poniżej opisujemy oferowane u nas dodatki.

Czytaj więcej
Auto zastępcze z OC sprawcy

Brałeś udział w zdarzeniu drogowym, którego sprawcą jest inny kierowca? Twój samochód uległ uszkodzeniu i wymaga naprawy? Na miejscu zdarzenia była policja, która ukarała sprawcę mandatem, a z powodu uszkodzeń samochodu, zabrała Ci dowód rejestracyjny? Skoro tak, twój samochód nie może się legalnie poruszać po drogach publicznych. Miejsce zdarzenia powinien opuścić na lawecie pomocy drogowej, która bezpiecznie odwiezie go do wybranego przez Ciebie warsztatu. Co jednak pozostaje z tobą i twoimi pasażerami?

Czytaj więcej
Jak dbać o auto z wypożyczalni

Osoby korzystające z samochodów z wypożyczalni, powinny o nie dbać tak samo jak o własne pojazdy. Dotyczy to zarówno stylu rozważnej jazdy, jak i najważniejszych czynności eksploatacyjnych i związanych z obsługą samochodu. Jeśli nie wiesz, co mieści się w ramach obowiązków korzystającego z samochodu z wypożyczalni, informacje te znajdziesz w tym artykule. Zapoznaj się z nimi jeszcze przed pierwszym wypożyczeniem samochodu osobowego, dostawczego lub jakiegokolwiek innego w każdej wypożyczalni.

Czytaj więcej

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!