ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Bezpieczeństwo podczas odbioru przedmiotu najmu

Pierwszy raz korzystasz z tego rodzaju usług? Nie miałeś kontaktu z wypożyczalniami aut osobowych i dostawczych? Obawiasz się że możesz czegoś nie doczytać i w konsekwencji zapłacisz więcej niż powinieneś? Oto kilka wskazówek, dzięki którym współpraca z wypożyczalniami samochodów będzie dla Ciebie łatwiejsza i bezpieczniejsza.

  • Najem tylko na podstawie umowy – każde wypożyczenie samochodu powinno być udokumentowane pisemną umową. Najważniejsze rzeczy, które muszą się w niej znaleźć to marka, model samochodu wraz z numerem rejestracyjnym, data od do wypożyczenia, cena za dobę najmu, a także pełne dane wypożyczalni oraz klienta. Umową powinna być wydrukowana w dwóch jednakowych egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
  • Sprawdź samochód przed podjęciem – zanim odbierzesz samochód i podpiszesz umowę, koniecznie obejrzyj auto z każdej ze stron. Ewentualne uszkodzenia na karoserii powinny być zaznaczone w protokole, tak aby nikt nie obciążył Ciebie za ich spowodowanie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu technicznego wypożyczanego samochodu, nie bój się wykonać zdjęć, dokumentujących ewentualne uszkodzenia.

Jak uniknąć zbędnych opłat za wynajem auta?

·         Oddaj samochód w terminie – samochody wypożycza się najczęściej na pełne doby, przy czym czas jest liczony od godziny wypożyczenia. Jeśli wypożyczas auto na trzy doby i podpisałeś umowę we wtorek o godzinie 12.34,  to samochód należy oddać najpóźniej do piątku do godziny 12.33. Za przekroczenie terminu najmu, wypożyczalnia może doliczać kary umowne, a także obciążyć Cię kwotą najmu za kolejną rozpoczętą dobę.

·         Oddaj samochód w wyznaczonym miejscu – samochody z wypożyczalni oddajemy najczęściej w miejscu, w którym zostały wypożyczone. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nie możemy tego wykonać w ten sposób. Powodem jest nagły wyjazd i wiele innych przyczyn. Co wtedy? Jeśli wypożyczalnia ma samodzielnie dowieźć auto na teren swojej firmy, również zostaniesz obciążony kosztami za to. Są one uzasadnione oddelegowaniem pracownika i wydatkami, które firma na ten cel ponosi.

·         Oddaj samochód z pełnym bakiem – złota zasada każdej wypożyczalni brzmi tak, że wszystkie samochody wypożycza się z pełnym bakiem i należy je oddawać również jako zatankowane do pełna. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, wypożyczalnia ma prawo obciążyć klienta zryczałtowaną opłatą za uzupełnienie paliwa. W jej wartość wliczone są również dodatkowe opłaty manipulacyjne związane z tankowaniem.

·         Unikaj mandatów – co się stanie, jeśli poruszając się samochodem z wypożyczalni przekroczysz prędkość i fotoradar wykona Ci zdjęcie? W przypadku samochodów wypożyczonych w kraju, wypożyczalnia przekaże Twoje dane policji. Jeśli wydarzyło się to poza granicami kraju, wypożyczalnia przy podpisywaniu umowy ustanawia blokadę środków na karcie kredytowej klienta. Jest to forma zabezpieczenia, które ma pokryć koszt kaucji i mandatów, którymi kierowca może zostać obciążony. Data ważności takiej blokady może wynosić nawet 2 do 3 miesięcy i po tym czasie jest automatycznie znoszona.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!