ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Dezynfekcja samochodów w dobie koronawirusa

Czas epidemii koronawirusa jest trudnym okresem dla firm, jak i osób prywatnych. Ci, którzy z racji obowiązków zawodowych lub rodzinnych zmuszeni są do częstego korzystania z usług wypożyczalni samochodów, mogą mieć sporo wątpliwości. W głównej mierze dotyczą one bezpieczeństwa związanego z użytkowaniem wynajmowanego samochodu. Wiedza o tym, że wcześniej korzystało z niego kilkadziesiąt, a czasami i kilkaset osób nie zachęca do wypożyczania samochodów. Z drugiej strony, jeśli ktoś nie dysponuje własnym pojazdem i w grę wchodzi wyłącznie wynajem samochodu, to nie ma innej możliwości niż właśnie to uczynić. Rozumiejąc Państwa wątpliwości, wypożyczalnia samochodów Łódź – CK Corp, wdrożyła niezbędne procedury bezpieczeństwa, obowiązujące przy każdym wynajmie.

Dokładna dezynfekcja samochodów w wypożyczalni CK Corp

Zagrożenie koronawirusem Covid-19 jest realne i dotyczy każdego z nas. Doskonale wiemy że komórki wirusa mogą się utrzymywać nawet do kilku dni na materii nieożywionej. Również we wnętrzach samochodu i na jego elementach. Dodatkowo, mogą znajdować się wewnątrz kanałów wentylacyjnych. Po uruchomieniu nawiewu lub klimatyzacji, mogą one rozprzestrzenić się na całe wnętrze pojazdu. Nie chcemy do tego dopuścić, ponieważ Państwa zdrowie i życie jest dla nas największą wartością.

Metody dezynfekcji i sposoby ochrony przed Covid-19 w wypożyczalni aut CK Corp

1.      Ozonowanie – każdy zwracany do wypożyczalni samochód przechodzi proces ozonowania wnętrza. Trwa on kilkadziesiąt minut i odbywa się na włączonym silniku, uruchomionej klimatyzacji w obiegu zamkniętym. Ozonowanie skutecznie eliminuje bakterie, wirus oraz wszelkie inne zanieczyszczenia chemiczne oraz brzydkie zapachy. Proces ozonowania jest najważniejszym elementem walki z zagrożeniem koronawirusem, który nasza wypożyczalnia może wykonać. Dysponujemy własnymi ozonatorem, dzięki czemu odkażanie samochodów wykonywane jest natychmiast po ich zwrocie na nasz plac. Wypożyczając u nas aut, jest ono już zdezynfekowane, czyste i przygotowane do natychmiastowego wyruszenia w drogę.

2.      Czyszczenie środka dezynfekującymi – dodatkowo, po przeprowadzonym ozonowaniu, elementy wyposażenia wnętrza samochodu są czyszczone dedykowanymi środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które ma zwiększyć do 99,9% bezpieczeństwo użytkowania. Kierownica, uchwyty, drążek zmiany biegów, uchwyt hamulca postojowego oraz cały kokpit, pokrętła, przyciski, mocowania i zapięcia pasów bezpieczeństwa – każdy z tych elementów jest dokładnie czyszczony jednorazowymi ściereczkami nasączonymi płynem dezynfekcyjnym.

3.      Końcowe mycie samochodu i odkurzanie – uzupełnieniem całego procesu dezynfekcji samochodu, na który składa się ozonowanie i mycie elementów płynem dezynfekcyjnym, jest odkurzanie wnętrza i mycie karoserii. W efekcie każdy z naszych samochodów jest wolny od niebezpiecznych bakterii i wirusów, z nawiewów klimatyzacyjnych wydobywa się świeży zapach bez zarodników grzybów, wnętrze jest czyste i uprzątnięte, a karoseria błyszczy świeżością.

Zapraszamy do bezpiecznego rezerwowania naszych samochód osobowych i busów, dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!