ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Jak dbać o auto z wypożyczalni

Osoby korzystające z samochodów z wypożyczalni, powinny o nie dbać tak samo jak o własne pojazdy. Dotyczy to zarówno stylu rozważnej jazdy, jak i najważniejszych czynności eksploatacyjnych i związanych z obsługą samochodu. Jeśli nie wiesz, co mieści się w ramach obowiązków korzystającego z samochodu z wypożyczalni, informacje te znajdziesz w tym artykule. Zapoznaj się z nimi jeszcze przed pierwszym wypożyczeniem samochodu osobowego, dostawczego lub jakiegokolwiek innego w każdej wypożyczalni.

Tankowanie samochodu z wypożyczalni

Klienci wypożyczalni samochodów we własnym zakresie tankują samochody, z których korzystają. Należy w tym celu tankować paliwo, do którego został przystosowany silnik. Informacje o tym można znaleźć w wielu miejscach samochodu, również na wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa. Należy przy tym zaznaczyć, aby korzystać z paliw sprzedawanych na znanych i cieszących się dobrą opinią stacjach benzynowych. Jest to gwarancją zatankowania paliwa dobrej jakości, które nie zaszkodzi wypożyczonemu samochodowi.

Oświetlenie musi być sprawne

Samochód z niesprawnym oświetleniem zewnętrznym nie powinien poruszać się po drogach publicznych. Stwarza wówczas zagrożenie dla innych użytkowników. Przepalona żarówka reflektora przedniego lub tylnej lampy to najczęstsze powody brak sprawnego oświetlenia. Co w takim przypadku powinien zrobić korzystający z wypożyczonego samochodu? Oczywiście wymienić taką żarówkę na nową. Robi to we własnym zakresie. W niektórych samochodach z wypożyczalni można znaleźć tzw. zestaw ratunkowy, na który składają się zapasowe żarówki każdego typu, które są instalowane w konkretnym modelu. Instrukcje dotyczącą wymiany żarówki również bez trudu można odnaleźć w internecie. Co jednak w sytuacji, kiedy nie potrafimy tego zrobić? Wówczas należy skontaktować się z telefonicznym serwisem wypożyczalni, która udzieli nam dalszych wskazówek. W ostateczności na miejsce może być wysłany samochód pomocy asisstance, której pracownik dokona wymiany za nas.

Przechowywanie dokumentów i kluczyków

Kierowcy powinni pamiętać, że od kilku miesięcy nie obowiązuje już nakaz posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu, którym się poruszają. Warto zatem pozostawić go w domu lub w innym bezpiecznym miejscu, ale z pewnością nie samochodzie. Dotyczy to zarówno samochodów z wypożyczalni, jak i tych wziętych w leasing lub kupionych na kredyt. Kradzież lub zgubienie dowodu osobistego skutkuje wieloma konsekwencjami. Przede wszystkim koniecznością wyrobienia nowego, co nie należy do tanich i prostych rzeczy. Po drugie, jeśli samochód zostanie skradziony wraz z dowodem rejestracyjnym, może to powodować spore komplikacje w uzyskaniu odszkodowania. To samo dotyczy również kluczyków od pojazdu. Nawet zatrzymując się na krótki postój, zawsze należy wyłączać silnik i zamykać drzwi samochodu, pamiętając również o szybach, a klucz zabierać ze sobą. Pod żadnym pozorem nie powinno pozostawiać się kluczyków od samochodu w jego środku.

Zdjęcie z fotoradardu

Na sam koniec odpowiedź na często powtarzające się pytanie.  Co się stanie, jeśli przekroczę prędkość i zostanie mi zrobione zdjęcie fotoradarem? W takim przypadku korespondencja zostaje wysłana do wypożyczalni samochodów, które ma obowiązek wskazać osobę, która w określonym czasie była jego użytkownikiem. Jesteś nim ty. Musisz się zatem liczyć z tym, że przekraczając prędkość podczas jazdy samochodem z wypożyczalni i tak nie ominą cię ewentualne konsekwencje opłacenia należnego mandatu.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!