ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Jak tanio wypożyczyć samochód?

Chcesz tanio wypożyczyć samochód na kilka dni? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów, pozwalających uzyskać niższą cenę najmu. Poniżej opisaliśmy tylko jedne z wielu metod, pozwalających obniżyć koszt wypożyczenia samochodu. Wiele wypożyczalni może stosować jeszcze inne, ustalone przez siebie zasady, takie jak zniżki dla stałych klientów, kody rabatowe oraz promocje w tzw. martwych sezonach, które ma pobudzić ruch w branży. Warto śledzić w tym celu informacje publikowane na stronach, w poszukiwaniu wiadomości o sezonowych obniżkach cen wynajmu aut.

  • Rezerwuj samochody z wypożyczalni z wyprzedzeniem – to logiczne że im wcześniej zarezerwujemy wynajem konkretnego samochodu, to uzyskamy korzystniejszą cenę. To jedno z podstawowych praw, które rządzą gospodarką. Coraz większa liczba wypożyczalni samochodów pozwala rezerwować pojazdy przez internet, z wyprzedzeniem nawet kilku miesięcy. Ma to sens szczególnie w przypadku rzadkich lub specjalistycznych samochodów, na które może być duże zapotrzebowanie. Do takich zaliczyć można samochody dostawcze, jak również kampery oraz przyczepy kempingowe. Aby zrealizować taką rezerwację z wyprzedzeniem, w wielu przypadkach może być wymagane wpłacenie kaucji lub zadatku na ten cel.

 

  • Tańszy jest wynajem małych samochodów – jeśli samochód z wypożyczalni potrzebny jest tylko po to, aby poruszać się nim po mieście, nie musimy decydować się na wypożyczenie aut zbliżonej wielkości do naszego własnego auta. Nie tylko cena najmu wzrasta proporcjonalnie do klasy, wielkości i wypożyczenia samochodu, ale również wzrastają koszta jego eksploatacji. Jeśli za wypożyczenie samochodu płacimy z własnej kieszeni, lepiej sprawdzą się małe i zwrotne samochody miejskie niż duże limuzyny.

 

  • Firmy wypożyczają taniej – jak jeszcze bardziej obniżyć cenę wypożyczenia samochodu? Wynajmując go jako firma. Firmy wykorzystujące samochody do prowadzonej działalności, mają możliwość odliczania podatku VAT w całości lub części, a także pomniejszania wysokości podatku dochodowego, wliczając fakturę za wynajem w koszta firmy. Oczywiście wypożyczenie samochodu i zaliczenie wydatków do kosztów powinno być uzasadnione jakimiś okolicznościami i możliwe do udokumentowania w razie kontroli skarbowej.

 

  • Płać gotówką zamiast kartą – Polacy kochają płatności bezgotówkowe z użyciem kart płatniczych. Niestety tego samego nie można powiedzieć o przedsiębiorcach, którzy od każdej transakcji kartami płatniczymi odprowadzają pewnej wysokości prowizję do operatora. Powoduje ona wyraźne zmniejszenie zysków. Aby sobie to zrekompensować, ceny mogą być nieznacznie wyższe dla osób płacących kartą i niższe dla tych, którzy wypożyczają samochód za gotówkę.

 

  • Doświadczeni kierowcy płacą mniej – podobnie jak towarzystwa ubezpieczeniowe, niektóre wypożyczalnie samochodów również mogą stosować zróżnicowane ceny najmu, uzależnione od wieku kierowców. Im większe doświadczenie za kierownicą posiada osoba, która wypożycza pojazd, tym niższą cenę najmu będzie mogła zapłacić. I analogicznie świeżo upieczony kierowca zapłaci więcej niż ten, który kieruje samochodami od wielu.
Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!