ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Jakim samochodem najchętniej podróżują Polacy?

ckcorp.auto.pl - Jakim samochodem najchętniej podróżują Polacy?

Systematycznie w ostatnich latach rośnie w Polsce popularność wypożyczalni samochodowych. Wynika to z kilku powodów:

  • rosnącej świadomości w zakresie prawa do skorzystania z auta zastępczego w przypadku szkody naprawianej z OC sprawcy,
  • możliwości rezerwacji i wypożyczania samochodów drogą internetową,
  • coraz większej liczby wypożyczalni niezależnych i sieciowych,
  • bogatej ofercie samochodów osobowych i użytkowych.

 

Analizując rynek wypożyczalni samochodowych w Polsce, nasuwa się jedno pytanie. Które samochody najchętniej wypożyczamy? Jak prezentuje się krajowy trend na tle innych Państw członkowskich UE. Na podstawie zgromadzonych danych, otrzymujemy następujące wyniki.

Najczęściej wypożyczamy małe samochody miejskie

Grupą najchętniej wypożyczanych samochodów osobowych są małe auta miejskie. Jest to klasa A i B, której przedstawicielami są pojazdy Fiat Panda, Opel Corsa, Ford Ka i Ford Fiesta, a także coraz popularniejsze z uwagi na przystępną cenę samochody marek koreańskich. Kia Picanto, Hyundai i10 oraz i20. Tym modelom nie można odmówić siły przebicia i sympatii użytkowników, którą zjednały sobie ciekawie zaprojektowaną linią nadwozia, stosunkowo bogatemu wyposażeniu, a także dobremu poziomowi bezpieczeństwa. Również coraz więcej wypożyczalni samochodów decyduje się na korzystanie z samochodów koreańskich. Powodem jest atrakcyjna cena i całkiem poważne rabaty handlowe oferowane przez salony dla odbiorców hurtowych. Do takich zaliczają się wypożyczalnie samochodów.

 

Podsumowując wypożyczenia samochodów klasy A i B w roku 2018, stanowią one aż 30% łącznej liczby wypożyczeń.

Polacy lubią komfortowe limuzyny i samochody kombi

Następne w kolejności, z wynikiem 25% wypożyczeń są samochody z wyższej półki – segment D i E. To zaskakujące, ale każdego roku odnotowujemy wzrost zainteresowania samochodami marek premium, z bogatym wyposażeniem. Są to pojazdy postrzegane jako prestiżowe i eleganckie, bardzo chętnie wypożyczane przez firmy w ramach samochodów zastępczych dla swoich pracowników. Ich reprezentacyjny wygląd doskonale wpisuje się w pracę wykonywaną przez kadrę zarządzająca i menedżerów.

Samochody klasy C w odwrocie w świecie wypożyczalni samochodów

Co się natomiast dzieje z tak popularnymi w minionych latach samochodami klasy C? Klienci wypożyczalni www.ckcorp.pl w roku 2018 skorzystali z nich na poziomie niespełna 15% łącznej liczby wypożyczeń. Dlaczego? Powodem może być m.in. stosunkowo niewielka cena pomiędzy tańszymi samochodami klasy A i B oraz wyższymi, klasy C i D. Idąc na niewielki kompromis, klienci mogą uzyskać niższą cenę najmu kosztem mniejszego komfortu lub wysoki komfort za odrobinę większe pieniądze.

SUV-y i samochody 4x4 coraz częstsze w ofercie wypożyczalni samochodów

Nowością w ofercie wielu wypożyczalni są samochody dla najbardziej wymagających klientów. Pojazdy w nadwoziu SUV i pickup są chętnie wypożyczane na czas wakacyjnych wyjazdów, a także do celów reprezentacyjnych. Gwarantując maksymalny komfort podróżowania, nie zapominają również o doskonałym poziomie bezpieczeństwa i wielu walorach użytkowych. Do tych ostatnich można zaliczyć bardzo pojemny bagażnik, duży prześwit zawieszenia czy wysoki moment obrotowy. Z uwagi na stosunkowo wysokie ceny najmu, pojazdy tego typu stanowią ok. 5% łącznej liczby wypożyczeń.

Jeżeli szukają Państwo komfortowych pojazdów osobowych dostępnych w korzystnych cenach, to wypożyczalnia samochodów CK Corp takie właśnie posiada. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompletną ofertą oraz cennikiem.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!