ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Najczęstsze błędy osób wypożyczających samochody

Firma CK Corp działa na rynku od wielu lat. Nasza siedziba mieści się w Łodzi i działamy na terenie całego województwa łódzkiego. Dysponujemy bogatą flotą samochodów osobowych i dostawczych w różnych typach nadwozia. Wieloletnie doświadczenie i setki obsłużonych klientów, pozwoliło nam stworzyć listę błędów, które są najczęściej przez nich popełniane. Zapoznając się z nią, być może Państwo unikną wielu niepotrzebnych problemów.

·         Zatankowanie niewłaściwego paliwa – to numer jeden na liście najczęściej powtarzających się problemów. Kierowcy zazwyczaj działają automatycznie i nie pamiętają, że wypożyczony przez nich samochód może być zasilany innym rodzajem paliwa niż ten, który posiadają na własność. Producenci samochodów przewidzieli to i tak skonstruowali wlewy paliwa, aby samochodów z silnikami benzynowymi nie można było zatankować olejem napędowym. Niestety, auta z silnikami diesla można ją zalać benzyną. Co w takich przypadkach może grozić? To zależy od konstrukcji samochodu. Te najnowocześniejsze analizują skład paliwa i jeśli jego jakość nadmiernie odbiega od standardów, mogąc grozić uszkodzeniem silnika, nie pozwalają na jego uruchomienie.

·         Pozostawienie rzeczy osobistych w samochodzie – to kolejna zmora wielu wypożyczalni. Osobiste przedmioty pozostawione w samochodzie przez jego użytkowników. Może to być wszystko. Od portfela, poprzez parasole, aż po ładowarki, kosmetyki, torebki czy pełną zawartość bagażnika, łącznie z zakupami i narzędziami. Przed oddaniem samochodu zawsze należy sprawdzić, czy w jego środku nie zostały jakieś nasze przedmioty. W przeciwnym wypadku należy się liczyć z ich stratą. Dlaczego? Ponieważ jeśli samochód jest już zarezerwowany dla kolejnego klienta, może nie być możliwości wyjęcia z niego przedmiotów po jednym lub dwóch dniach od zauważenia pozostawienia ich w samochodzie.

·         Zapominanie o wysokości samochodu – ten przypadek dotyczy najczęściej samochodów dostawczych i ciężarowych, które są wyższe niż te, jakimi kierowca porusza się na co dzień. Zapomnienie o tym, że poruszamy się autem wyższym niż zwykle i nie zmieścimy się nim pod wszystkimi tunelami, może mieć poważne konsekwencje. Najgroźniejsze z nich to uszkodzenie zabudowy, co oznacza bardzo duże wydatki. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim być świadomym ograniczeń, które wiążą się z kierowaniem takim pojazdem. Dobrze również wcześniej wyznaczyć taką trasę przejazdu, na której nie będzie pułapek w postaci mostów czy tuneli o ograniczonej wysokości przejazdu.

·         Ograniczenie ładowności – różne samochody mają różną dopuszczalną wartość obciążenia. Przekroczenie ładowności dopuszczalnej przed producenta, może grozić poważnym uszkodzeniem samochodu, jak również utratą kontroli nad jego prowadzeniem. Tego problemu również można łatwo uniknąć, zachowując zdrowy rozsądek podczas korzystania z wypożyczonego samochodu i nie obciążaniu go bardziej, niż jest to dopuszczalne. W przeciwnym wypadku, mogą grozić jeszcze dodatkowe konsekwencje, w postaci wysokiego mandatu nałożonego przez policję.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!