ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Opel Vivaro I vs Vivaro II

Liczba pasażerów

Obie wersje Vivaro, czyli I i II mieszczą wewnątrz 9 pasażerów, łącznie z kierowcą. Znajdują oni miejsce dla siebie na 3 rzędach siedzeń, w każdym po 3 niezależne miejsca. Dodatkowo, 2 ostatnie rzędy siedzeń można zdemontować, uzyskując w ten sposób olbrzymią powierzchnię ładunkową o prostej podłodze. Można w ten sposób wykorzystać model Vivaro I i II w roli samochodu bagażowego. Rzecz jasna w obu modelach pasażerowie mają zapewniony maksymalny komfort i bezpieczeństwo podróży. Własne pasy bezpieczeństwa, nawiewy na każdy rząd siedzeń, indywidualne oświetlenie, sprawny system audio

Komfort kierowcy i pasażerów

Komfort podróżowania jednym i drugim samochodem jest dla pasażerów praktycznie taki sam. Zbliżone wymiary zapewniają identyczną ilość miejsca na nogi i głowę. Delikatna różnica na korzyść Vivaro II dotyczy kierowcy. Ma on do swojej dyspozycji 2 strefową klimatyzację. Pozostałe udogodnienia, na które może liczyć kierowca Vivaro I i II to wbudowany zestaw głośnomówiący, odtwarzacz CD/MP3, a także podgrzewane lusterka.

Moc silnika i spalanie

Największe różnice pomiędzy samochodami Opel Vivaro I i II dotyczą jednostki napędowej, czyli silnika.

·         Opel Vivaro I L2H1 9-cio osobowy:  2.0CDTi 114KM, DIESEL Skrzynia: 6 biegów manual

·         Opel Vivaro II L2H1 9-cio osobowy:   1.6 CDTi 125KM BITurbo, DIESEL Skrzynia: 6 biegów manual

Jak łatwo zauważyć, oba modele zasilane są olejem napędowym, co gwarantuje ekonomię jazdy i niskie koszty zużycia paliwa. Różnice są jednak widoczne w konstrukcji silników. Vivaro II został wyposażony w silnik nowszej generacji. Ma on mniejszą pojemność w stosunku do swojego poprzednika (Vivaro I – 2.0 L, Vivaro II – 1.6 L), co przekłada się na wyraźnie mniejsze zużycie paliwa. Jednak mimo tej mniejszej pojemności, silnik w Vivaro II osiąga większą moc, bo aż 125 KM. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu aż dwóch turbosprężarek, czyli technologii BiTurbo. Gwarantuje ona jeszcze większą przyjemność z jazdy, lepsze przyspieszenie oraz mniejsze zużycie paliwa.

Różnice w spalaniu paliwa w modelach Vivaro I i II

·         Opel Vivaro  I L2H1 – Śr. Spalanie: 7,0-8,0 l /100km

·         Opel Vivaro II L2H1 – Śr. Spalanie: 6,5-7,5 l /100km

Jak widać, różnice w zużyciu paliwa pomiędzy tymi dwoma modelami mogą sięgać nawet 1,5 l / 100 km. To bardzo dużo, szczególnie przy dłuższych trasach.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!