ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Planujesz przeprowadzkę, wypożycz auto w Łodzi!

Przeprowadzka jest jednym z najbardziej stresujących i wymagających przedsięwzięć w życiu człowieka. Zmiana miejsca zamieszkania zawsze wiąże się z dużą dawką stresu, niepewności, a także jest olbrzymim wyzwaniem logistycznym. Jeżeli i Ciebie czeka w najbliższym czasie przeprowadzka i chcesz ją wykonać samodzielnie, mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

 

Przeprowadzka wypożyczonym busem

Na rynku działa wiele firm przeprowadzkowych, oferujących kompleksowe usługi transportu i załadunku. Korzystanie z ich usług jest wygodne, ale i kosztowne. Czy można w jakikolwiek sposób obniżyć te koszta? Oczywiście że tak. Jednym z takich sposobów jest wynajęcie busa w wypożyczalni samochodów.

Poznaj zalety wypożyczalni busów

·         Dostępność wielu modeli samochodów dostawczych,

·         Samochody przystosowane do przewozu towarów,

·         Możliwość wypożyczenia na jedną lub kilka dób,

·         Odbiór i zdanie pojazdu możliwe w różnych miejscach.

·         Cena znacznie niższa niż usług firm wykonujących przeprowadzki.

Średni koszt wynajmu samochodu dostawczego w wypożyczalni samochodów to około 200 złotych za dobę. Przy wynajmie dłuższym, cena ta znacząco spada. Do kosztów wynajęcia samochodu należy oczywiście dodać koszt zużytego paliwa, które będzie trzeba zatankować do zbiornika samochodu przy jego oddawaniu. Pamiętajmy również o tym, że decydując się na taką opcję, powinniśmy również zapewnić sobie kilka osób do pomocy przy załadunku i rozładunku mebli.

O czym pamiętać przy wynajmie busa i samodzielnej przeprowadzce?

·         Boczne drzwi – do przeprowadzek najwygodniejsze są samochody dostawcze w nadwoziu furgon, wyposażone w boczne drzwi. Ułatwiają one załadunek i rozładunek, szczególnie przy parkowaniu w miejscach, w których jest ograniczona przestrzeń.

 

·         Bezpieczeństwo – do kierowania samochodami o ładowności DMC 3,5 tony wystarczające jest prawo jazdy kategorii B. nie potrzebujesz zatem posiadać innych uprawnień, aby móc wypożyczyć i prowadzić taki samochód. Jednak podczas jazdy nim, powinieneś pamiętać że taki pojazd prowadzi się nieco inaczej. Zasadnicza różnica to przede wszystkim gabaryty i masa, wpływająca na zwrotność i skuteczność hamowania. Należy również zachować ostrożność podczas manewrowania samochodem na parkingu.

 

·         Ładunek – jednym z najważniejszych aspektów podczas przeprowadzki z użyciem busa z wypożyczalni, jest prawidłowe zabezpieczenie ładunku. Samochody dostawcze wyposażone są w specjalne mocowania i uchwyty, do których za pomocą pasów transportowych przytwierdza się przedmioty. To bardzo ważne, ponieważ niezabezpieczone meble mogą stracić stabilność podczas jazdy po łuku i przewrócić się. Nie tylko zostaną wtedy uszkodzone, ale również mogą wpłynąć na zmianę środka ciężkości samochodu, doprowadzając do utraty kontroli nad nim.

 

·         Pasy transportowe – podczas wynajmu busa z wypożyczalni samochodów, warto również się upewnić czy pasy transportowe są na wyposażeniu samochodu. Jeśli nie, być może wypożyczalnia udostępni je nam za symboliczną opłatą. Jest to korzystniejsze finansowo rozwiązanie niż kupowanie nowych pasów do jednorazowego wykorzystania.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!