ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Samochód z wypożyczalni a wyjazd za granicę

Wyjazd za granicę samochodem to dla wielu osób nowość i wyzwanie. Perspektywa pokonania setek, a nawet tysięcy kilometrów własnym autem, może spędzać sen z powiek. Szczególnie jeśli jego stan techniczny nie jest najlepszy. Co wówczas można zrobić? Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia samochodów. Dlaczego opłaca się wynająć auto z wypożyczalni na zagraniczny wyjazd?

·         Pewna i bezpieczna podróż – wypożyczalnie samochodów korzystają najczęściej ze stosunkowo młodych samochodów, których wiek nie przekracza 3 do 4 lat, a przebieg jest nie większy niż 100 000 km. Oznacza to że samochody są w pełni sprawne i nie trzeba się martwić o ich stan techniczny. Osobną kwestią, która również przemawia za wynajęciem takiego samochodu na zagraniczny wyjazd, jest regularność wykonywanych przeglądów. Niemal każda wypożyczalni korzysta z samochodów wziętych w leasing. Jednym z warunków posiadania takich pojazdów, jest wykonywanie regularnych przeglądów w autoryzowanych serwisach. Dzięki temu, każde z wynajmowanych aut jest udostępniane w najlepszym możliwym stanie technicznym.

·         Duży wybór samochodów – podróż poza granice kraju wiąże się z wielogodzinną jazdą. Jest ona wyczerpująca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Stopień zmęczenia można nieco ograniczyć, podróżując komfortowym pojazdem. Większa przestrzeń na fotelach, ich ergonomiczne wyprofilowanie, duża pojemność silnika pozwalająca na dynamiczną jazdę i sprawne przyspieszanie, a także automatyczna klimatyzacja i pojemny bagażnik, do którego zmieszczą się wszystkie walizki. Takich rzeczy może nie oferować prywatne auto, ale bez trudu znajdziemy je w wybranych modelach samochód z wypożyczalni. W wypożyczalni samochodów znajdziemy zarówno samochody segmentu C i D, dostępne w nadwoziach sedan, hatchback i bardzo pojemne kombi.

·         Ubezpieczenie – co się stanie, jeśli zagranicznej podróży samochód ulegnie awarii? W przypadku aut nie posiadających ubezpieczenia w pełnym zakresie asisstance, będziemy musieli radzić sobie na własną rękę. W praktyce oznacza to duże wydatki i konieczność samodzielnego wzywania pomocy drogowej i organizowania samochodu zastępczego. Wydatek ten może poważnie obciążyć budżet. Wynajmując samochód w wypożyczalni, możemy liczyć na pełne ubezpieczenie działające na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Dzięki niemu, w razie awarii na drodze, ubezpieczyciel zajmie się holowaniem samochodu do warsztatu i na własny koszt podstawi auto zastępcze, którym będziemy kontynuowali swoją podróż.

Nowoczesne samochody z wypożyczalni spełniają normy jakości spalin

Planując wjazd samochodem do centrów wybranych miast krajów zachodniej Europy, powinniśmy sprawdzić jakie wymogi musi spełnić samochód. Coraz więcej europejskich miast ogranicza wjazd do centrów wyłącznie dla nowoczesnych samochodów elektrycznych i tych, które spełniają wymogi EURO 6. W przypadku starszych konstrukcji silników, wjechanie nimi do stref zielonych może wiązać się z otrzymaniem wysokiego mandatu. Nowoczesne samochody z wypożyczalni spełniają najnowsze wymogi czystości spalin, pozwalając bezpiecznie poruszać się nimi po miastach krajów Europy i wjeżdżać nimi do ścisłych centrów.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!