ckcorp.auto.pl - wypożyczalnia samochodów - logo
ckcorp.auto.pl - menu

Wynajmij auto dostawcze na czas remontu lub przeprowadzki

Systematycznie rosnąca liczba wypożyczalni samochodów dostawczych sprawia, że są one coraz bardziej dostępne dla osób prywatnych. Do tej pory największą grupą najmujących samochody dostawcze byli przedsiębiorcy i kierowcy zawodowi. Auta dostawcze były przez nich wykorzystywane w pracy zawodowej, jako samochód zaopatrzenia, do rozwożenia przesyłek kurierskich, a w przypadku busów osobowych, do wykonywania usług transportu osobowego. Ten trend jednak powoli się zmienia. Każdego roku wypożyczalniom samochodów przybywa klientów, którzy wypożyczają busy do własnych celów niezarobkowych. Jakie są najczęstsze powody wynajmu takiego samochodu?

Dostawczak z wypożyczalni do przeprowadzki

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu, w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością transportu mebli, sprzętów AGD i RTV, a także innych przedmiotów osobistych. Jeśli naszych rzeczy jest więcej, ich przewiezienie samochodem osobowym może być mało ekonomiczne lub w ogóle nie możliwe z powodu większych gabarytów. Jakie są wówczas możliwości dla takiej osoby? Może ona skorzystać z usług taksówek dostawczych. Nie jest to jednak ani tani, ani zbyt wygodne z uwagi na konieczność zgrania wolnych terminów. Jest natomiast inna alternatywa, czyli bus z wypożyczalni. Do prowadzenia samochodów o ładowności do 3,5 tony wystarcza podstawowe prawo jazdy kategorii B. Jest to to samo prawo jazdy, którego używamy do prowadzenia samochodu osobowego. Sposób kierowania samochodem dostawczym nie różni się bardzo od kierowania autem osobowym. Należy przy tym pamiętać o jego większych gabarytach i ciężarze. Wynajmując samochód dostawczy na jeden lub dwa dni, jesteśmy w stanie samodzielnie i stosunkowo niskim kosztem wykonać przeprowadzkę bez udziału firm transportowych. Jedynym ponoszonym przez nas kosztem będzie cena wynajmu, która dla aut dostawczych wynosi ok. 200 złotych za dobę.

Wynajmij busa na remont

Nie tylko przeprowadzka mieszkania lub biura, ale również ich remont jest dobrym powodem, aby skorzystać z możliwości wynajmu busa. Wyobrażasz sobie transport niezbędnych materiałów samochodem osobowym? Oczywiście że nie. Rzecz jasna, niektóre hipermarkety oferują możliwość dostawy zakupionych u nich produktów, ale wiąże się to z kilkoma problemami. Po pierwsze, ceny w hipermarketach budowlanych najczęściej są o kilkadziesiąt procent wyższe niż ceny w hurtowniach i mniejszych sklepach. Dlatego kupując większą ilość materiałów, bardziej opłaca się to w hurtowniach, a ich transport wykonać za jednym razem samochodem z wypożyczalni. Ponadto, taki pojazd można również wykorzystać do usunięcia z pomieszczeń niechcianych przedmiotów i wywiezienia ich na przykład od punktu odbioru odpadów gabarytowych. Decydując się na wynajęcie takiego samochodu, należy pamiętać o wyborze nadwozia typu furgon lub plandeka, które pomieszczą największą ilość ładunków. Decydując się na wynajem busa z wypożyczalni, warto wcześniej dobrze zaplanować remont, tak aby jednego dnia móc zrealizować największą liczbę przejazdów i maksymalnie wykorzystać wynajęty samochód.

Powrót do pełnej listy aktualności

Zarezerwuj samochód dostawczy lub osobowy

Za pomocą poniższego formularza możesz szybko zarezerwować wybrany samochód, zadać pytanie o dostępność auta lub uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię kwestie. Odezwiemy się w ciągu kilku chwil!